Wyszukiwanie na stronie

Intensywny okres prac dla uczelni

Okres od maja do lipca to pracowity czas zarówno dla dostawców oprogramowania dla uczelni wyższych, jak również samych placówek akademickich. Bieżąca obsługa internetowej rekrutacji, bezproblemowy obieg e-dokumentów to tylko część działań, które usprawnia zintegrowany system informatyczny. W ostatnim czasie istotne stało się wsparcie Klientów w nowych wdrożeniach, a także w sprawnym przystosowaniu się do nowych przepisów w ramach tzw. „Dydaktyki 2.0”.

W trosce o zadowolenie użytkowników systemu HMS Solution robimy wszystko, by wyprzedzać ich oczekiwania. Oprócz bieżących prac nad systemem zarządzania uczelnią wyższą, stawiamy na regularne spotkania i rozmowy z przedstawicielami środowiska akademickiego (i nie tylko). Oto wybrane wydarzenia i projekty z udziałem naszych konsultantów:

Wspaniałe Jubileusze uczelni

  • W dniu 24 maja 2019r. Akademia Pomorska w Słupsku obchodziła Jubileusz 50-lecia istnienia. Z radością wzięliśmy udział w tak ważnej dla naszego wieloletniego partnera uroczystości. Nasza współpraca trwa od prawie 25 lat. Na bieżąco dbamy o płynne i bezpieczne funkcjonowanie zintegrowanego systemu uczelni. Obecnie Akademia Pomorska w Słupsku wykorzystuje moduły z następujących obszarów: obszar dydaktyczny, obszar finansowo-księgowy i obszar HR.

Innowacje i e-dokumenty

  • Z kolei 28 maja 2019r. uczestniczyliśmy w Seminarium Studencko-Doktoranckim pt. „Rozwój Innowacji w Przedsiębiorstwach XXI w.”. Odbyło się ono na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, a jego organizatorem było Koło Naukowe „Synergia”. Nasza konsultantka Agnieszka Biegała-Dudek podzieliła się z uczestnikami wiedzą, prezentując wykład pt. „Zintegrowane systemy informatyczne w dobie e-dokumentów”. Wśród uczestników Seminarium znaleźli się pracownicy akademiccy, doktoranci, studenci, a także przedstawiciele różnych dziedzin biznesu. Spotkanie było owocne i stanowiło okazję do dyskusji na temat nowoczesnych rozwiązań dla edukacji i biznesu. Wkrótce planujemy udział w kolejnych wydarzeniach tego typu.

Zintegrowane przygotowania i wdrożenia

  • Przeprowadzamy również 2 nowe wdrożenia zintegrowanego systemy informatycznego. O szczegółach będziemy informować w ciągu najbliższych tygodni.

Mówiąc o wyzwaniach dla najbliższy czas, warto zwrócić uwagę na Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 kwietnia 2019r., zmieniające rozporządzenie w sprawie studiów (Dz.U.2019.787). Rozporządzenie wprowadza bardzo dużą modyfikację w prowadzeniu dokumentacji studiów (w tym protokołów elektronicznych). Służymy Klientom wsparciem w zakresie sprawnego przystosowania się do zmian. Przed nami oraz uczelniami wyższymi kolejne tygodnie intensywnej pracy, rozwoju współpracy oraz dalsze wyzwania kształtujące przyszłość szkolnictwa wyższego w Polsce.

Skontaktuj się z nami

Każdorazowo zapewniamy efektywną realizację i sprawne wdrożenie systemu. Chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z naszego doświadczenia i dziś oszczędzają dzięki temu czas? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.

Od ponad 30 lat pomagamy uczelniom i innym podmiotom usprawniać ich pracę. Opracowaliśmy narzędzie powszechnie wykorzystywane do zarządzania działaniami instytucji oraz przedsiębiorstw, które indywidualnie dostosowujemy i wdrażamy na życzenie Klienta.

+48 61 661 11 00