Wyszukiwanie na stronie

3 x Z w dobie e-dokumentów (typu e-PIT)

E-zwolnienia, e-PIT-y – firmy i uczelnie wyższe muszą na bieżąco dostosowywać się do zmian. Z pomocą przychodzą rozwiązania informatyczne (HMS Solution). Zintegrowany system wspomagający zarządzanie uczelniami wyższymi wyróżnia szybkość dostarczania dokumentów i bezpieczeństwo danych użytkowników.

Nowoczesne podejście do zarządzania bazuje na wykorzystaniu elektronicznych dokumentów zamiast wersji papierowych.

Korzyści z systemu

Wymiana informacji za pośrednictwem systemu informatycznego to ułatwienie dla pracodawców i pracowników. W razie potrzeby osoba zatrudniona może szybciej otrzymać dokumenty potrzebne np. do kredytu. Z kolei pracodawca obniża koszty. Zalety powodują że, zgodnie z prognozami, uczelnie wyższe i firmy będą coraz częściej korzystać z elektronicznej wymiany dokumentów.

Przykładem jest jedna z uczelni wyższych korzystająca z e-PIT-ów. Są one dostępne dla zatrudnionych w formie elektronicznej. Pracownik pobiera dokument, a pracodawca otrzymuje potwierdzenie odbioru.

Bezpieczeństwo e-PIT-ów

Popularność e-dokumentów to wyzwanie dla specjalistów od bezpieczeństwa danych. Dostęp do systemów o dużym znaczeniu może chronić dwuetapowa autentykacja (2FA). Pozwala ona zabezpieczyć się przed ryzykiem związanym z przejęciem hasła i danych wrażliwych (np. numeru PESEL, zarobków pracownika).

Dwuetapowa autentykacja jest dostępna w eHMS. Polega ona na tym, że użytkownik uwierzytelnia się w systemie informatycznym loginem i hasłem, a także zawsze potwierdza logowanie jednorazowym kodem dostępu. Jednorazowy kod może być generowany przez smartfon dzięki specjalnej aplikacji (np. Google Authenticator).

Zintegrowane zarządzanie

Zintegrowany system wspomagający zarządzanie i regularne szkolenia na nowo tworzą zasady dobrego zarządzania zasobami ludzkimi. Zapisać, zabezpieczyć i zweryfikować to 3 działania, które wpływają na bezpieczeństwo danych pracowników firm i uczelni wyższych.

Skontaktuj się z nami

Każdorazowo zapewniamy efektywną realizację i sprawne wdrożenie systemu. Chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z naszego doświadczenia i dziś oszczędzają dzięki temu czas? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.

Od ponad 30 lat pomagamy uczelniom i innym podmiotom usprawniać ich pracę. Opracowaliśmy narzędzie powszechnie wykorzystywane do zarządzania działaniami instytucji oraz przedsiębiorstw, które indywidualnie dostosowujemy i wdrażamy na życzenie Klienta.

+48 61 661 11 00