Kolejne wirtualne nowości

Na początku nowego roku użytkownicy naszego systemu HMS Solution będą mogli zapoznać się z kilkoma nowościami. Trwają prace nad dwoma ciekawymi rozwiązaniami. Wirtualne nowości w HMS Solution to:

 • E-obiegówka, czyli duże udogodnienie dla studentów oraz pracowników, którzy rozstają się z uczelnią. Dzięki niej nie będą oni musieli tracić czasu na bieganie po uczelni, by zbierać podpisy na papierowym dokumencie. Planujemy także wprowadzenie w systemie funkcji obiegówki przed podjęciem pracy.

 • System podwójnego uwierzytelniania dla studentów i pracowników korzystających z wirtualnego dziekanatu. Każdy z tych użytkowników będzie miał dostęp do włączenia na swoim koncie logowania opcji  podwójnego uwierzytelniania.

   • Każdy z nich sam podejmie więc decyzję, czy decyduje się na takie rozwiązanie, czy chce pozostać przy dotychczasowej formie logowania.

   • Jeżeli użytkownik wybierze system podwójnego uwierzytelniania, system będzie „wymagał” od niego podania dodatkowego jednorazowego hasła. Zostanie ono podane na jego telefonie komórkowym (Android/iOS).

   • Rozwiązanie pozwoli zabezpieczyć się przed ryzykiem związanym z „kompromitacją hasła” (poznaniem go przez osoby nieuprawnione). Nawet w takiej sytuacji osoba nieuprawniona nie zaloguje się do systemu.

   • W ww. systemie zastosujemy powszechnie stosowane technologie: algorytm RFC6238 TOTP: Time-Based One-Time Password Algorithm.

Wspomniane powyżej funkcjonalności wdrożymy w naszym systemie pod koniec stycznia 2019 roku. Warto wiedzieć też, że kolejne ciekawe rozwiązania (wirtualne nowości) pojawią w następnych miesiącach. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.