Wyszukiwanie na stronie

E-dokumentów brakuje najbardziej w budownictwie?

W dobie pracy zdalnej i dokumentacji elektronicznej warto zweryfikować ich działanie na różnych obszarach administracji. Braki w tym aspekcie są aktualnie bardzo widoczne w branży budowlanej, która ma spore zaległości w kwestii wykorzystania potencjału e-możliwości w tym e-dokumentów.

Realne działania

Organizacja przedsiębiorców Konfederacja Lewiatan zgłosiła postulat cyfryzacji procesu inwestycyjnego. Zwracają uwagę na chociażby obowiązek przedkładania czterech papierowych egzemplarzy projektu budowlanego do wniosku o pozwolenie na budowę zamiast łatwiejszego wykorzystania e-dokumentów.

Sedno problemu

Działań nie ułatwiają liczne i skomplikowane przepisy budowlane obowiązujące w Polsce. Liczba papierowych wniosków i pozwoleń sprawia zamiast e-dokumentów i sprawnego, że inwestorzy i osoby prywatne niejednokrotnie gubią się w natłoku biurokracji.

Niektóre z państwowych i prywatnych uczelni wyższych wykorzystują w swoich placówkach odpowiednie moduły zintegrowanych systemów zarządzania oraz oprogramowania do zarządzania uczelnią. Wspomagają zarządzanie gruntami, budynkami i umożliwiają ewidencjonowanie stanu nieruchomości oraz ich autentykację e-dokumentów.

Postęp cyfryzacji w wielu obszarach zarządzania pozwala już na wykorzystanie elektronicznego obiegu dokumentów. Wykorzystanie skutecznego narzędzia, którym jest zintegrowanie systemów wspierających zarządzanie z platformą ePUAP umożliwi stopniowe odejście od papierowych wniosków. Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień – komentuje Grzegorz Kaliński, Prezes Kalasoft Sp. z o.o.

E-dokumenty dla budownictwa

– Elektroniczny obieg dokumentów to nieocenione wsparcie dla osób zajmujących się rozpatrywaniem wniosków czy petentów, którzy nie muszę stawić się w urzędzie i oszczędzić czas. Takie rozwiązanie znacząco obniża koszty obsługi administracyjnej – dodaje ekspert.

Wykorzystanie e-dokumentów nie tylko może przyczynić się do poprawy rentowności sektora budowlanego, ale również pomoże w usprawnieniu i przyspieszeniu wielu procesów. Wykorzystanie cenionych systemu HMS a także ich rozszerzeń eHMS znajdujących się w ofercie firmy Kalasoft staje się coraz powszechniejsze. Najważniejsze jest odpowiedzialne i skuteczne przeprowadzenie zmian najszybciej, jak to możliwe.


Zintegrowany system informatyczny, czyli specjalistyczne oprogramowanie do zarządzania uczelnią wyższą i dziekanatem, dopasowane do jej potrzeb, zapewniające bezpieczeństwo danych oraz oferujące e-dokumenty to przyszłość szkolnictwa wyższego.

Na urządzeniach mobilnych wyświetla się responsywnie zapewniając większą uniwersalność i poziom bezpieczeństwa niż aplikacja mobilna.

Więcej informacji o oferowanych przez Kalasoft Sp. z o.o. rozwiązaniach ERP dla uczelni – HMS Solution znajdziecie na  https://www.kalasoft.pl/hms/

Komentarze naszych specjalistów dotyczące takich tematów jak podatek PIT, RODO, bezpieczeństwo danych i cyfryzacja szkół wyższych można przeczytać w aktualnościach na https://www.kalasoft.pl/aktualnosci/

Aktualne oferty pracy w Kalasoft Sp. z o.o. są dostępne pod adresem https://www.kalasoft.pl/kariera/

Skontaktuj się z nami

Każdorazowo zapewniamy efektywną realizację i sprawne wdrożenie systemu. Chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z naszego doświadczenia i dziś oszczędzają dzięki temu czas? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.

Od ponad 30 lat pomagamy uczelniom i innym podmiotom usprawniać ich pracę. Opracowaliśmy narzędzie powszechnie wykorzystywane do zarządzania działaniami instytucji oraz przedsiębiorstw, które indywidualnie dostosowujemy i wdrażamy na życzenie Klienta.

+48 61 661 11 00