Wyszukiwanie na stronie

Erasmus Without Paper. Cyfryzacja obiegu i wymiany dokumentów

Zagraniczne wymiany studenckie to dla wielu osób jeden z bardziej atrakcyjnych aspektów studiowania. Program Erasmus jest na polskich uczelniach niezwykle popularną opcją nie tylko dla samych placówek, lecz także dla studentów. Organizacja takiego wyjazdu jest jednak bardzo skomplikowana od strony administracyjnej. Cyfryzacja obiegu i wymiany dokumentów jest ogromnym ułatwieniem. Poznaj bliżej Erasmus Without Paper.

Czym jest Erasmus Without Paper?

Wyjazdy z programu Erasmus są dla wielu osób nieodłącznym elementem studiowania. Z unijnego programu wymian międzynarodowych korzystają nie tylko sami studenci, lecz także kadra akademicka. Uczestnictwo w wymianie zagranicznej poszerza horyzonty i pozwala poznać praktyki stosowane na innych europejskich uczelniach. Erasmus Without Paper to rozwiązanie, które pomaga skoordynować obieg dokumentów związanych z realizacją wyjazdu na międzynarodową wymianę studencką. Przesyłanie papierowych dokumentów pomiędzy uczelniami zagranicznymi z wielu powodów nie jest optymalnym wyjściem. Cyfryzacja procedur administracyjnych znacząco ułatwia organizację wyjazdów w ramach programu Erasmus i zapewnia dostarczenie wszystkich “papierów” na czas.

Sieć Erasmus Without Paper (EWP) jest przeznaczona do wymiany dokumentów w formie cyfrowej. Przez kolejne cztery lata powstawać będzie roadmapa cyfryzacji procesów, która zakłada rozwój aplikacji Erasmus Dashboard, rozszerzanie sieci EWP i helpdesk dla uczelni. Głównym celem EWP jest możliwość wymiany danych pomiędzy zrzeszonymi w systemie uczelniami w sposób elektroniczny. Komisja Europejska chce dążyć do tego, by w przyszłości cyfrowa wymiana dokumentów w ramach EWP była obowiązkowym warunkiem uczestnictwa w programie Erasmus.

Erasmus Without Paper z Kalasoft

Firma Kalasoft oferuje oprogramowanie dla uczelni wyższych, które pomaga w organizacji dokumentów i procedur administracyjnych. Wspieramy dziekanaty w prowadzeniu procesów biznesowych i zarządzaniu poszczególnymi elementami życia uczelni. Kalasoft EDU to nowoczesne i proste w obsłudze rozwiązanie. Nasz wirtualny system pomaga w zdalnym zarządzaniu uczelnią.

W ramach naszej usługi możliwe jest tworzenie, organizowanie i przesyłanie dokumentów elektronicznych. Na uczelni, która zdecyduje się zostać częścią programu Erasmus Without Paper, taka funkcja jest niezbędna. Dzięki oprogramowaniu Kalasoft EDU zarządzanie danymi i elektronicznymi dokumentami jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Korzystając z naszego rozwiązania, uczelnie mogą znacznie sprawniej porządkować swoją dokumentację i mieć do niej dostęp przez całą dobę. Cyfrowe dokumenty związane z Erasmus Without Paper mogą być przechowywane w formie elektronicznej, co znacząco ułatwia realizację wyjazdów w ramach wymiany z programu Erasmus.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy i bliższego poznania naszych innowacyjnych rozwiązań, jakie wprowadzamy w oprogramowaniu Kalasoft EDU. Zapraszamy do kontaktu, nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na pytania i przedstawią szczegółową ofertę dopasowaną do potrzeb uczelni.

Skontaktuj się z nami

Każdorazowo zapewniamy efektywną realizację i sprawne wdrożenie systemu. Chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z naszego doświadczenia i dziś oszczędzają dzięki temu czas? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.

Od ponad 30 lat pomagamy uczelniom i innym podmiotom usprawniać ich pracę. Opracowaliśmy narzędzie powszechnie wykorzystywane do zarządzania działaniami instytucji oraz przedsiębiorstw, które indywidualnie dostosowujemy i wdrażamy na życzenie Klienta.

+48 61 661 11 00