System ERP ratuje w epidemii

Epidemia koronawirusa odmieniła funkcjonowanie sektorów publicznych oraz prywatnych na całym świecie. Problemem okazała się nie tylko walka o zdrowie i utrzymanie przedsiębiorstw, ale także komunikacja pomiędzy poszczególnymi sektorami firm. Pracownicy funkcjonujący do tej pory w trybie stacjonarnym nie potrafili odnaleźć się w pracy zdalnej. Ratunkiem okazał się system ERP, który pozwolił uporządkować procesy.

System ERP dla najbardziej wymagających klientów

ERP to innowacyjne oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem lub uczelnią wyższą, które umożliwia pracę w ramach jednego systemu. Różnorodne moduły są dostosowywane do potrzeb klienta, dlatego oprogramowanie dla dziekanatu może zapewnić odmienne efekty od tego dla firm.

Elastyczność w czasach epidemii

Jak wspomnieliśmy, system ERP może zostać zmodyfikowany w dowolny sposób, aby tylko umożliwić realizację i optymalizację procesów we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa. Jednak do najważniejszych zalet oprogramowania dla uczelni i firm możemy zaliczyć przede wszystkim możliwość magazynowania. Gromadzenie plików, dokumentów i wszelkich informacji w ramach jednego systemu sprawia, że upoważnieni pracownicy mają do nich stały i nieograniczony dostęp. Jest to znaczne ułatwienie, ponieważ konieczność polegania na dyspozycyjności współpracowników zostaje zredukowana.

Co więcej, takie rozwiązanie pozwala oszczędzić czas na dzieleniu się plikami. Przed wprowadzeniem systemu pracownicy byli zmuszeni do przesyłania wszystkiego mailowo – w czasach epidemii zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazało się być wykorzystanie systemu ERP. Kadra uzyskała bowiem swobodę w aktualizacji, archiwizacji i raportowaniu danych – tę możliwość docenili również klienci firm, którym w tym szczególnie stresującym czasie zależało na szybkiej reakcji swoich partnerów biznesowych.

Oprogramowanie dla dziekanatu

System do zarządzania dydaktyką zwiększył poziom komfortu studentów i kadry, o czym pisaliśmy w artykule Wpływ automatyzacji/cyfryzacji uczelni na komfort studentów i dziekanatu. Wszystko za sprawą ułatwienia dostępu do nauki. Studenci zmuszeni do powrotu na czas epidemii do domu rodzinnego, nadal mogli brać udział w zajęciach – pomimo ogromnej odległości od uczelni.

System ERP pozwala też na łączenie zajęć z podejmowaną pracą dorywczą, niezwykle cenną w czasach, gdy sytuacja ekonomiczna wielu osób jest niepewna. Jest to więc nie tylko rozwiązanie korzystne ze względów organizacyjnych, ale również pod kątem podejścia władz uniwersytetu do studentów – czynnik ludzki jest często brany pod uwagę przez osoby chcące wziąć udział w rekrutacji, więc jest to duży wyróżnik na tle konkurencji.