Wyszukiwanie na stronie

Jak dobrać oprogramowanie dla przedsiębiorstwa? Systemy ERP

Zarządzanie danymi, procesami, a także ludźmi, wymaga odpowiedniej wiedzy, podejścia, a przede wszystkim czasu. A jak część z przedsiębiorców prawdopodobnie wie, w XXI zadania te wymagają podwójnego zaangażowania. Niekończący się przepływ informacji, zmiany organizacyjne i społeczne, konieczność dopasowywania się do coraz to innych trendów stawia sam zarząd, a także i każdego z pracowników, w sytuacji zwiększonej czujności i konieczności zwiększania swojej wiedzy i kompetencji.

W jaki więc sposób pomóc sobie i swoim współpracownikom w dobie bardzo szybkiego tempa pracy? Niezależnie od tego, czy ktoś zarządza międzynarodową korporacją, uczelnią czy mniejszym lub średnim przedsiębiorstwem, wdrożenie odpowiedniego systemu informatycznego ERP wydaje się być podstawą do łatwiejszego, szybszego, a przede wszystkim, wygodniejszego zarządzania procesami, a także konkretnymi działami i związanymi z nimi danymi.  To, jakie oprogramowanie dla przedsiębiorstwa będzie najlepsze, powinno wynikać z dogłębnej analizy potrzeb pracowników, jego klientów, możliwości finansowych firmy, a także z określenia celów, jakie ma przynieść zastosowanie oprogramowania.

Czym jest system ERP?

Systemy ERP są systemami informatycznymi przeznaczonymi do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Oprogramowanie to pozwala na szybkie kontrolowanie, wprowadzanie zmian, sprawdzanie, a przede wszystkim zarządzanie danymi z zakresu finansów, kadr, zaopatrzenia, sprzedaży czy produkcji. Poziom złożoności tego systemu zależny jest oczywiście od potrzeb danego przedsiębiorstwa.

W jaki sposób dobrze dobrać oprogramowanie?

Analizę powinno rozpocząć się od ustalenia kwestii dotyczących okresu, w jakim dane oprogramowanie miałoby służyć przedsiębiorstwu, a także wskazania obszarów w jakich jest ono przydatne, a momentami niezbędne. Dzięki temu całokształt funkcjonowania firmy stanie się klarowniejszy, a jednocześnie ułatwi to wybór oprogramowania pod kątem jego funkcjonalności. Wstępna analiza pozwala również na oszacowanie kosztów wprowadzenia systemu ERP do firmy.

Podczas wyboru oprogramowania istotne wydaje się być również dokładne określenie celów, do których osiągnięcia przydatne okaże się oprogramowanie do zarządzania. System taki powinien odpowiadać na potrzeby najważniejszych działów danego przedsiębiorstwa, a funkcje w nim dostępne powinny być dopasowane tak, aby zwiększyć wygodę oraz efektywność pracowników.

Podsumowanie

Odpowiedni dobór systemy ERP zależy więc od tego, w jakich obszarach ma ono wspierać dane przedsiębiorstwo. Dzięki analizie przeprowadzonej przed samym wdrożeniem, można określić potrzeby procesowe, funkcjonalne, a także ustalić planowany budżet. Oprogramowanie takie staje się długofalową inwestycją, wpływającą bezpośrednio na komfort pracy pracowników danego przedsiębiorstwa. 

Dobrze dobrane oprogramowanie pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników oraz zwiększenie jakości przepływu informacji. Jest również narzędziem ułatwiającym tworzenie raportów, analiz, a także podstawą do sprawnego weryfikowania danych. Zanim jednak zostanie wprowadzony system ERP, należy zastanowić się nad tym, jakie są oczekiwania wobec jego funkcjonalności oraz jakie efekty ma przynieść. 

Skontaktuj się z nami

Każdorazowo zapewniamy efektywną realizację i sprawne wdrożenie systemu. Chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z naszego doświadczenia i dziś oszczędzają dzięki temu czas? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.

Od ponad 30 lat pomagamy uczelniom i innym podmiotom usprawniać ich pracę. Opracowaliśmy narzędzie powszechnie wykorzystywane do zarządzania działaniami instytucji oraz przedsiębiorstw, które indywidualnie dostosowujemy i wdrażamy na życzenie Klienta.

+48 61 661 11 00